ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Το αθλητικό πρόγραμμα της Κυριακής: Ντέρμπι “αιωνίων” σε άδειο γήπεδο

 

 

Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός συγκρούονται απόψε στην «μητέρα των μαχών» του ελληνικού αθλητισμού στο άδειο λόγω τιμωρίας «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και όλα τα βλέμματα είναι στραμμένα στο φαληρικό γήπεδο.



 

Ο Πέδρο Μαρτίνς έχει προβλήματα αφού δεν υπολογίζει στους Τοροσίδη, Γκιγιέρμε, Σουντανί, Μπρούνο και Φορτούνη, όμως είδε τους Ποντένσε, Βαλμπουενά και Ελ Αραμπί να προπονούνται και να είναι στη διάθεση του. Ο Γιώργος Δώνης από την πλευρά του δεν έχει κάποιο πρόβλημα να αντιμετωπίσει κι αναμένεται να παρατάξει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα του τριφυλλιού στο Φάληρο.

Στο πρώτο ματς της ημέρας χρονικά η ΑΕΚ φιλοξενεί τον Παναιτωλικό στο ΟΑΚΑ (15:00) και θέλει μόνο νίκη για να εκμεταλλευτεί και την απώλεια του ΠΑΟΚ στο Κλεάνθης Βικελίδης και να πλησιάσει. Οι κίτρινοι θα αγωνιστούν χωρίς τον Νέλσον Ολιβέιρα, ενώ από την άλλη η ομάδα του Αγρινίου θέλει να«κλέψει» βαθμό ή βαθμούς και να ξεφύγει κι άλλο από την τελευταία θέση.

Στα δύο παιχνίδια που διεξάγονται στις 17.15, η Ξάνθη θα φιλοξενήσει την ΑΕΛ στα Πηγάδια, με τον Γιώργο Παράσχο να θέλει να πάρει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ από την άλλη στη Νέα Σμύρνη, Πανιώνιος και Λαμία διεκδικούν το τρίποντο, οι μεν για να… ξεκολλήσουν από την τελευταία θέση και οι φιλοξενούμενοι για να μην μπουν σε περιπέτειες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:


 

 

13:00 novasports.gr Παναθηναϊκός – ΑΕΚ Ποδόσφαιρο υποδομών

13:00 COSMOTE SPORT 2 HD Γρανάδα – Μαγιόρκα Ισπανικό Πρωτάθλημα

13:30 Novasports 5HD Μπρέσια – Λάτσιο Ποδόσφαιρο

14:05 Eurosport 1 Βαλ ντι Φιέμ Σκι

14:45 ΕΡΤ Sports HD Απόλλων Λάρισας – ΠΑΣ Γιάννινα Super League 2

15:00 Eurosport 1 Τεχνική Κατάβαση Ανδρών – 1ο σκέλος Σκι

15:00 ΕΡΤ3 Τρίκαλα– Ιωνικός Football League

15:00 COSMOTE SPORT 1 HD Ρεάλ Σοσιεδάδ – Βιγιαρεάλ Ισπανικό Πρωτάθλημα

15:00 Novasports 4HD ΑΕΚ – Παναιτωλικός Super League

16:00 ONE Channel Τσέλσι – Νότιγχαμ Φόρεστ Ποδόσφαιρο

16:00 Novasports 5HD ΣΠΑΛ – Ελλάς Βερόνα Ποδόσφαιρο

16:10 Eurosport 1 Βαλ ντι Φιέμ Σκι

16:30 COSMOTE SPORT 8 HD Καρσίγιακα – Αναντολού Εφές TBF Basketball Super League

17:00 Eurosport 1 Μπισχοφσχόφεν Σκι

17:00 COSMOTE SPORT 2 HD Αλαβές – Μπέτις Ισπανικό Πρωτάθλημα

17:15 ΕΡΤ Sports HD Ξάνθη – Λάρισα Super League

17:15 Novasports 2HD Πανιώνιος – Λαμία Super League

17:45 ΕΡΤ3 ΠΑΟΚ – Άρης Basket League

18:00 ONE Channel Λίβερπουλ – Έβερτον Ποδόσφαιρο

18:45 Eurosport 1 Τεχνική Κατάβαση Ανδρών – 2ο σκέλος Σκι

19:00 Novasports 3HD Τζένοα – Σασσουόλο Ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Πόρτο Πρωτάθλημα Πορτογαλίας

19:30 Novasports 1HD ΟλυμπιακόςΠαναθηναϊκός Super League

21:30 COSMOTE SPORT 4 HD ΑΕΚ – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ Basket League

21:45 Novasports 3HD Ρόμα – Τορίνο Ποδόσφαιρο

21:55 Novasports 3HD Μοντλερί – Παρί Σεν Ζερμέν Ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 1 HD Φαμαλικάο – Βιτόρια Σετούμπαλ Πρωτάθλημα Πορτογαλίας

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Θέλτα – Οσασούνα Ισπανικό Πρωτάθλημα

22:30 COSMOTE SPORT 7 HD Λος Άντζελες Κλίπερς – Νιου Γιορκ Νικς NBA

Σχολιάστε το άρθρο

Σχετικά Άρθρα

Back to top button
Close
Close