ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (12/10) – Ημιτελικός ATP Masters Τσιτσιπά – Μεντβέντεφ & Ιταλία – Ελλάδα

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θριάμβευσε στη Σανγκάη επί του νο1 της παγκόσμιας κατάταξης Νόβακ Τζόκοβιτς με 2-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Shanghai Masters, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ντανίλ Μεντβέντεφ. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στις 12/10 και ώρα 11:30 (ώρα Ελλάδος), ενώ θα μεταδοθεί ζωντανά από το Cosmote Sport 6 HD.

Αμέσως μετά, στον δεύτερο ημιτελικό, ο νεαρός Ιταλός Ματέο Μπερετίνι θα αντιμετωπίσει τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ, με τηλεοπτική μετάδοση επίσης από το Cosmote Sport 6 HD.

Αναλυτικά οι μεταδόσεις του Σαββάτου:

11:30 COSMOTE SPORT 6 HD
Στέφανος Τσιτσιπάς – Ντανίλ Μεντβέντεφ
2019 ATP Masters 1000

14:00 ΕΡΤ Sports HD
Βουλιαγμένη – Εθνικός Πειραιά
Πόλο Α1 Ανδρών

14:30 COSMOTE SPORT 4 HD
Μπρούκλιν Νετς – Λος Άντζελες Λέικερς
NBA Global Games 2019

15:00 COSMOTE SPORT 6 HD
Ματέο Μπερετίνι – Αλεξάντερ Ζβέρεφ
2019 ATP Masters 1000

15:30 Eurosport 1
Γύρος της Λομβαρδιάς
Ποδηλασία

15:45 ΕΡΤ Play4
Ήφαιστος – ΑΕΚ
Basket League

15:45 ΕΡΤ Play3
Ηρακλής – Ρέθυμνο
Basket League

15:45 ΕΡΤ Play2
Κολοσσός – Λαύριο
Basket League

15:45 ΕΡΤ Play1
Περιστέρι – Πανιώνιος
Basket League

16:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Γεωργία – Ιρλανδία
Euro 2020 – Προκριματικά

17:00 COSMOTE SPORT 8 HD
Κάλεβ – Ούνικς Καζάν
VTB United League 2019-20

17:45 ΕΡΤ2
Ιωνικός Νικαίας Affidea – ΠΑΟΚ
Basket League

18:50 Eurosport 1
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Αργεντινή Σούπερπολ
Μηχανοκίνητος Αθλητισμός

19:00 COSMOTE SPORT 7 HD
Νήσοι Φερόες – Ρουμανία
Euro 2020 – Προκριματικά

19:00 COSMOTE SPORT 3 HD
Δανία – Ελβετία
Euro 2020 – Προκριματικά

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Βοσνία-Ερζεγοβίνη – Φινλανδία
Euro 2020 – Προκριματικά

19:00 Novasports 1HD
Γερμανία – Ουγγαρία
Ποδόσφαιρο σάλας

20:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Τουρκ Τέλεκομ – Φενέρμπαχτσε
TBF Basketball Super League

20:00 Novasports 1HD
Βέλγιο – Λιθουανία
Ποδόσφαιρο σάλας

20:00 Eurosport 2
ISL, Νάπολη
Κολύμβηση

21:30 COSMOTE SPORT 9 HD
Ιμόκο Κονελιάνο – Μόντσα
Ιταλικό Πρωτάθλημα βόλεϊ Γυναικών

21:30 COSMOTE SPORT 8 HD
Μάλαγα – Μπανταλόνα
Πρωτάθλημα μπάσκετ ACB Ισπανίας

21:45 COSMOTE SPORT 7 HD
Μάλτα – Σουηδία
Euro 2020 – Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD
Νορβηγία – Ισπανία
Euro 2020 – Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 1
HD Ιταλία – Ελλάδα
Euro 2020 – Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD
Λιχτενστάιν – Αρμενία
Euro 2020 – Προκριματικά

21:50 Eurosport 1
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Αργεντινή Σούπερπολ
Μηχανοκίνητος Αθλητισμός

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Σχετικά Άρθρα

Back to top button
Close
Close