ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (8/9) . . Ελλάδα – Λιχτενστάιν

Ο αγώνας της Εθνικής ομάδας με το Λιχτενστάιν για τα προκριματικά του Euro 2020, αλλά και τα παιχνίδια για το Παγκόσμιο Κύπελλο μπάσκετ της Κίνας ξεχωρίζουν στις αθλητικές μεταδόσεις της Κυριακής.




Η Εθνική Ελλάδας υποδέχεται το Λιχτενστάιν και θέλει τη νίκη για να αλλάξει λίγο την ψυχολογία έπειτα από τη νέα ήττα από τη Φινλανδία που την αφήνει ουσιαστικά εκτός Euro 2020.

Μετά την εντός έδρας ήττα από την Αρμενία, η Εθνική μας ομάδας ηττήθηκε και στο Τάμπερε από τη Φινλανδία στο πρώτο παιχνίδι του Τζον Φαν’τ Σιπ στο τιμόνι του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος.

Η κατήφεια είναι η λέξη που περιγράφει την κατάσταση που επικρατεί καθώς η Εθνική μας ομάδα παρουσιάστηκε και σε αυτήν την προκριματική φάση κατώτερη των προσδοκιών και ουσιαστικά έχει χάσει την επαφή της με την πρόκριση στα τελικά του Euro 2020.

Το αποψινό (21:45/Open TV, CosmoteSport 1HD) εντός έδρας ματς με το Λιχτενστάιν στο ΟΑΚΑ αποτελεί απλά μια ευκαιρία για την Εθνική μας ώστε να διασκεδάσει τις εντυπώσεις έπειτα από μια νέα κακή πορεία στα προκριματικά. Άλλωστε η μοναδική νίκη της «γαλανόλευκης» στον όμιλο είναι επί του αδύναμου σημερινού αντιπάλου της εκτός έδρας με 2-0 στο εναρκτήριο ματς του ομίλου.

Ο Φαν’τ Σιπ προσανατολίζεται σε αλλαγές στο αρχικό σχήμα σε σχέση με την ενδεκάδα που επέλεξε στο ματς με τη Φινλανδία την Πέμπτη. Ο Βλαχοδήμος αναμένεται να ξεκινήσει κάτω από τα δοκάρια, με τους Παπασταθόπουλο ή Μανωλά και Σιόβα στο κέντρο της άμυνας, τον Μπακάκη δεξιά και τον Τσιμίκα αριστερά, τους Σάμαρη και Ζέκα στα χαφ, μπροστά τους τον Πέλκα και στην επίθεση τους Κολοβό, Μασούρα και Παυλίδη

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα: 

08:00 COSMOTE SPORT 5 HD 
Αγώνας πρώτο μέρος Red Bull Air Race World Championship, Ιαπωνία, Σίμπα

10:00 COSMOTE SPORT 5 HD 
Αγώνας δεύτερο μέρος Red Bull Air Race World Championship, Ιαπωνία, Σίμπα

10:15 ΕΡΤ Play3 
Ιωάννινα Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U23 κωπηλασία

11:00 ΕΡΤ Play2 
Τυνησία – Αγκόλα Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

11:00 ΕΡΤ Play1 
Ακτή Ελεφαντοστού – Ν. Κορέα Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

11:00 ΕΡΤ Sports HD 
Βενεζουέλα – Ρωσία Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

11:30 ΕΡΤ2 
Πουέρτο Ρίκο – Ιταλία Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

12:55 Eurosport 1 
Μόντσα Αγώνες αυτοκινήτου

13:00 Eurosport 2 
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Τουρκία Motocross

14:00 Eurosport 2 
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Τουρκία Motocross

14:45 COSMOTE SPORT 9 HD 
Αγώνας κατάταξης Euro Beach Soccer

15:00 ΕΡΤ3 
Κίνα – Νιγηρία Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

15:00 ΕΡΤ Play1 
Ιράν – Φιλιππίνες Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

15:00 ΕΡΤ2 
Πολωνία – Αργεντινή Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

15:30 ΕΡΤ Sports HD 
Ισπανία – Σερβία Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

16:00 ΕΡΤ1 , COSMOTE SPORT 5 HD 
Αγώνας Formula 1 Gran Premio Heineken D’ Italia

16:00 COSMOTE SPORT 2 HD 
Αρμενία – Βοσνία Ερζεγοβίνη Προκριματικά Euro 2020

16:15 COSMOTE SPORT 9 HD 
Αγώνας κατάταξης Euro Beach Soccer

17:00 Eurosport 2 
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Τουρκία Motocross

17:30 COSMOTE SPORT 9 HD 
Τελικός Promotional Finals, Euro Beach Soccer

18:30 Eurosport 2 
Βρετανικό Πρωτάθλημα Αυτοκινήτων Τουρισμού, Oulton Park 2 Superbike

18:45 COSMOTE SPORT 9 HD 
Μικρός τελικός Super Finals, Euro Beach Soccer

18:50 COSMOTE SPORT 6 HD 
Μικρός τελικός γυναικών FIVB Beach Volleyball World Tour, Ιταλία, Ρώμη

19:00 COSMOTE SPORT 8 HD 
Ρουμανία – Μάλτα Προκριματικά Euro 2020

19:00 COSMOTE SPORT 3 HD 
Ελβετία – Γιβραλτάρ Προκριματικά Euro 2020

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD 
Γεωργία – Δανία Προκριματικά Euro 2020

19:30 ΕΡΤ Sports HD 
Σερβία-Τουρκία Τελικός Euro Volley Γυναικών

20:00 Eurosport 1 
Τελικός διπλού γυναικών US Open

20:00 COSMOTE SPORT 9 HD 
Τελικός Super Finals, Euro Beach Soccer

20:05 COSMOTE SPORT 6 HD 
Μικρός τελικός ανδρών FIVB Beach Volleyball World Tour, Ιταλία, Ρώμη

21:20 COSMOTE SPORT 6 HD 
Τελικός γυναικών FIVB Beach Volleyball World Tour, Ιταλία, Ρώμη

21:45 OPEN TV, COSMOTE SPORT 1 HD 
Ελλάδα – Λιχτενστάιν Προκριματικά Euro 2020

21:45 COSMOTE SPORT 8 HD 
Σουηδία – Νορβηγία Προκριματικά Euro 2020

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD 
Ισπανία – Νησιά Φερόε Προκριματικά Euro 2020

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD 
Φινλανδία – Ιταλία Προκριματικά Euro 2020

22:35 COSMOTE SPORT 6 HD 
Τελικός ανδρών FIVB Beach Volleyball World Tour, Ιταλία, Ρώμη

23:00 Eurosport 1 
Ντανίλ Μεντβέντεβ – Ραφαέλ Ναδάλ US Open

23:00 COSMOTE SPORT 4 HD 
Los Angeles Sparks – Minnesota LynxWNBA

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Σχετικά Άρθρα

Back to top button
Close
Close