ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Το αθλητικό πρόγραμμα της Παρασκευής 6/9 … Ισπανία – Ιταλία & προκριματικά Euro 2020

Τα παιχνίδια του Παγκοσμίου Κυπέλλου μπάσκετ που διεξάγεται στην Κίνα και οι αναμετρήσεις για τα προκριματικά του Euro 2020, ξεχωρίζουν στο μενού με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.




Ο αγώνας μεταξύ Ισπανίας-Ιταλίας για τον J όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου, φυσικά και ξεχωρίζει μεταξύ των οκτώ που διεξάγονται στην Κίνα, στην πρεμιέρα της Β’ φάσης! Με Πουέρτο Ρίκο η Σερβία!

Το… θερμόμετρο ανεβαίνει στο Παγκόσμιο Κύπελλο, καθώς οι ομάδες ρίχνονται στη μάχη των “16” με έπαθλο την πρόκριση στους νοκ άουτ προημιτελικούς.

Σήμερα, Παρασκευή (06/09) διεξάγονται οι τέσσερις αγώνες των δύο πρώτων ομίλων για τις θέσεις 1-16.

Θυμίζουμε ότι οι ομάδες έχουν μεταφέρει τις βαθμολογίες τους από την Α’ φάση, οπότε πλέον κάθε αγώνας μοιάζει με τελικό!

Η Ισπανία και η Σερβία ψάχνουν μια νίκη που θα τις στείλει από σήμερα στους “8” με αντιπάλους την Ιταλία και το Πουέρτο Ρίκο αντίστοιχα, καθώς είναι στο 3-0 και οι αντίπαλοί τους στο 2-1.

Πιο αμφίρροπος μοιάζει ο όμιλος I, όπου η Αργεντινή και η Πολωνία, επίσης προκρίνονται από σήμερα στους “8” εάν νικήσουν, αν και η Ρωσία μπορεί να μπει στο κόλπο με νίκη επί των Πολωνών, όπως άλλωστε και η Βενεζουέλα, απλά θεωρείται πιο αδύναμη από τους Αργεντινούς.

Στους “8” προκρίνονται οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου

 

Αναλυτικά:

 

11:00 ΕΡΤ Play2 Νιγηρία – Ακτή Ελεφαντοστού Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

11:00 ΕΡΤ Play1 Ανγκόλα – Ιράν Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

11:00 ΕΡΤ2 Πολωνία – Ρωσία   Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

11:30 ΕΡΤ Sports HD Σερβία – Πουέρτο Ρίκο Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

11:50 COSMOTE SPORT 5 HD Πρώτες ελεύθερες δοκιμές   Formula 1 Gran Premio Heineken D’ Italia

12:00  ΕΡΤ Play3 Πρώτες ελεύθερες δοκιμές Formula 1 Gran Premio Heineken D’ Italia

13:30 COSMOTE SPORT 9 HD Ελλάδα – Γεωργία Euro Beach Soccer

15:00 ΕΡΤ2 Αργεντινή – Βενεζουέλα Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

15:00 ΕΡΤ Play2 Κίνα – Ν. Κορέα Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

15:00 ΕΡΤ Play1 Τυνησία – Φιλιππίνες Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

15:30 ΕΡΤ Sports HD Ισπανία – Ιταλία Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ

15:50 COSMOTE SPORT 9 HD Δεύτερες ελεύθερες δοκιμές Formula 1 Gran Premio Heineken D’ Italia

16:00 ΕΡΤ1 Δεύτερες ελεύθερες δοκιμές  Formula 1 Gran Premio Heineken D’ Italia

18:00 Novasports 1HD Άρης – Ολυμπιακός Βόλου Φιλικό ποδόσφαιρο

18:45 Eurosport 1 Γύρος της Ισπανίας Ποδηλασία

18:45 COSMOTE SPORT 9 HD Ισπανία – Ρωσία   Euro Beach Soccer

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Εσθονία – Λευκορωσία Προκριματικά Euro 2020 ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 1 HD Κύπρος – Καζακστάν Προκριματικά Euro 2020 ποδόσφαιρο

19:05 Eurosport 1 Τελικός διπλού ανδρών US Open τένις

21:00 ΕΡΤ Sports HD Βρυξέλλες Diamond League στίβος

21:45 COSMOTE SPORT 9 HD Ουαλία – Αζερμπαϊτζάν Προκριματικά Euro 2020 ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 8 HD Αυστρία – Λετονία Προκριματικά Euro 2020 ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 7 HD Σαν Μαρίνο – Βέλγιο   Προκριματικά Euro 2020 ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 6 HD Σλοβενία – Πολωνία Προκριματικά Euro 2020 ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 4 HD Σκωτία – Ρωσία Προκριματικά Euro 2020 ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD Σλοβακία – Κροατία Προκριματικά Euro 2020 ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Γερμανία – Ολλανδία Προκριματικά Euro 2020 ποδόσφαιρο

23:00 Eurosport 1 Ματέο Μπερετίνι – Ραφαέλ Ναδάλ US Open τένις

Leave a Reply

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Notify of

Σχετικά Άρθρα

Back to top button
Close
Close